Dobrá psí škola Praha 4

Mgr. Ing. Eliška Bartošová

+420 605 782 684
eliska.bartosova@dobrapsiskola.cz

Facebooková skupina >>

Certifikáty:

 • Základní poslušnost
 • Socializace
 • Práce se štěňaty
 • Práce s motivací
 • Vystudovaný obor:
 • Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty (ČZU v Praze)
 • Ochrana zvířat a welfare (VFU Brno)

Jazyky:

Česky

Kde cvičíme:

Vestec u Prahy, po domluvě Praha 4

Absolvované semináře, kurzy, odborné přednášky:

Se svým psem teď a tady I, II, řeč tělem s F. Šustou a P. Jaškówowou; Jak naučit a Jak odnaučit s F. Šustou; Najdi svůj spínač a Trénink zvířat a trenérovo vědomí s G. Harris; Klikr trénink je pro kočku s K. Vodičkovou a F. Šustou; Pozitivní trénink koní v praxi s V. Bonebakker; Začínáme s pozitivkou u koní (Connection training); Jak spolu psi mluví s T. Rugaas; Zvířecí agrese v pozitivním tréninku a jak s ní pracujeme (manželé Lacinakovi); Agrese a agresivní chování u psů a mezi psy, Separační úzkost u psů; Bázlivost, strach a stres u psů a Tři pilíře vztahu člověka a psa s P. Bradáčem a další…

O trenérovi:

Jmenuji se Eliška a už odmalička jsem měla ráda vše živé. Svého prvního psa, respektive fenku, jsem si vyprosila u rodičů v roce 2003. Měla jsem ji od štěňátka a prožily jsme spolu celý její dlouhý život. Vždy jsme trénovaly samy. Na cvičáku jsme společně byly pouze jednou, poprvé a naposledy, protože mé fence ani mně se tam nelíbilo. Už je to dlouho, ale doteď si pamatuji, že to byla spíše společenská událost pro lidi a blaho pejsků bylo až na vedlejším místě. To se na mých hodinách stát nemůže, protože vždy první myslím na chlupáče a pak až na sebe. Cestu, jak trénovat, jak společně fungovat, jak si vzájemně porozumět a jak mít se svým zvířetem co nejlepší vztah, jsem hledala na mnohých seminářích, kurzech a v knihách od lidí, u kterých jsem věděla, že to stojí za to. Ve výsledku mi ale těmi nejlepšími učiteli byla samotná zvířata, která mi vždy ukázala, jestli se ubírám správným směrem nebo ne, a já jim ráda naslouchala. Je to nikdy nekončící cesta, na které bude vždy co vylepšovat a co se učit dál. Snažím se neusnout na vavřínech a využít každičkou příležitost pro zlepšení, abych byla tím nejlepším průvodcem svým i Vašim zvířatům a Vám samotným.

Kromě psa trénuji také pozitivním posilováním se svým koněm a dalšími drobnými zvířaty, což mi pomáhá i v tréninku se psy. Baví mě takto objevovat druhově odlišná chování zvířat i povahu každého jednotlivce. Během bakalářského studia a zpracovávání závěrečné práce jsem rok pravidelně každý týden navštěvovala psí útulek a venčila jeho čtyřnohé svěřence. To mi dalo možnost poznat obrovskou škálu psů a jejich rozdílných povah. Mnozí mi přirostli k srdci a vyvrcholilo to tím, že jsem si jednoho jejich svěřence dovezla domů, tehdy desetiletého zlatého retrívra. Zanedlouho už to budou dva roky, co společně kráčíme životem, a já se od něj zase mnohé naučila. Nepřišel do mého života totiž jako štěňátko, které bych si mohla od základů vychovat podle svých představ, ale přišel jako dospělý pes se svým zažitým chováním a se svými problémy. Od té doby už jsme ale ušli společně obrovský kus cesty a já pomalu den ode dne pozorovala, jak se mění a já s ním.

Cítím, že už jsem dospěla do bodu, kdy mohu a chci začít předávat svoje zkušenosti dál, protože bych si přála, aby každý člověk měl se svým psem (i jiným zvířetem) alespoň tak dobrý vztah, jako mám já se svými zvířaty. Aby pokaždé, když se na svého psa podívá, si uvědomil, jak úžasného parťáka má. Aby ho tak často viděl usměvavého s jiskřičkami v očích, jak často ho vídám já. Aby společný trénink byla jedna z těch nejoblíbenějších částí dne, která baví, jak pejska, tak jeho páníčka. Aby to byla chvíle, kdy jsou tu jeden pro druhého, a chvíle, kdy si zlepšují vztah. Možnost mít vlastní Dobrou psí školu jsem uvítala, protože zastává stejné hodnoty a má stejná přání jako já.

Kurzy:

 • Základní poslušnost
 • Socializace
 • Kurzy pro štěňata
 • Individuální lekce