Co je Dobrá Psí Škola?

Dobrá Psí Škola je síť psích center.

Tato samostatná centra poskytují služby pro majitele a jejich psy na nejvyšší úrovni. Hlavní službou je pomoc majitelům s výchovou, výcvikem a péči o jejich psy tak, aby zvyšovali týmovou spolupráci až na úroveň harmonického týmu člověka a psa. Dobrá Psí Škola využívá výhradně pozitivní metody výcviku a pracuje bez použití donucovacích prostředků za pomocí zkvalitňování vztahu člověka a psa, zlepšování vzájemné komunikace a vzájemného respektu.

Konkrétní služby jsou například výcvikové a výchovné kurzy, kurzy psích sportů, psí školka, organizace vzdělávacích seminářů,  práci s problémovými psy a jejich majiteli a další podobné služby. Zajišťují také prodej zboží a dle možností služby psího hotelu.

Majitelem Dobré Psí Školy může být každý s ohledem na regionální výlučnost. Každý, kdo je ochoten obětovat množství času a energie do svého vzdělání.

Cílem projektu, je pokrýt území ČR sítí samostatných center na úrovni okresů.

Máte zájem mít vlastní psí centrum?

 Vyplňte nezávazný formulář a my vás pozveme na prezentaci.

Historie projektu Dobrá psí škola

O projektu psích center uvažuji už dlouho a vždy když přijde nějaký další pes, který byl narušen nějakou špatnou psí školou či špatným cvičákem, tak se mi to znovu vrátí. Chci dát možnost co největšímu počtu psů a jejich majitelů chodit do dobré psí školy. Do psí školy, která bude respektovat rozdílné povahy a temperamenty psů a bude mít pro každého individuální přístup. Psí školy která bude chápat a respektovat nejen psy ale i jejich majitele a bude vlídná nejen ke psům ale i k lidem. Psí školy která bude schopna se vypořádat s každým problémem v chování psa pozitivními metodami a tak nebude muset nikdy používat žádné donucovací prostředky. Psí školy kde bude jediným kontaktem psa a majitele pohlazení, kde nebudou žádné tresty a korekce, žádné zvyšování hlasu, žádné používání škrtících, ostnatých či elektrických obojků, žádné kopy a bodání rukou, školy kde budou pes a jeho člověk šťastni. Chci aby každý pes a člověk měli možnost chodit do Dobré psí školy.

Ing. Pavel Bradáč

Zásady našich trenérů

Pozitivně není jen o názvu

Jsou metody a lidé, kteří se tváří jako „pozitivní“ a při podrobnějším rozboru se psi donucují a stresují. Snažím se naučit majitele, jak rozeznat pozitivní metodu vlastním rozumem a nikoli na základě názvu a nálepky. Základní princip je ten, že při pozitivním přístupu pes dělá něco, protože chce a ne proto, že musí.

Pozitivně, také znamená chtít, místo muset

U problémů, kdy pes něco nedělá, je obvykle nepochopení psa, co dělat má, nedostatek motivace nebo strach činnost provést. Při správné analýze je řešení obvykle snadné a rychlé.

Problémové je chování nikoli pes

Věřím a vím, že všichni psi jsou v jádru skvělí. Bohužel dostali vrozené či získali životem špatné návyky, špatnou zkušenost, strach či něco podobného.

Učení správného místo odnaučování špatného chování

Učení správného chování je daleko jednodušší a rychlejší řešení, než odnaučování špatného chování, neboť má jasný výsledek. Pokud nějaké chování psovi zakážete/potlačíte/zabráníte, nevíte, jakým jiným (někdy ještě horším) chováním ho pes nahradí.

Vztah se psem je složen z plné důvěry, vzájemného respektu a správné komunikace

Pozitivní metody jsou postaveny na týmové souhře, na vztahu člověka a psa a na pozitivních prožitcích. Učíme psy a jejich majitele se vzájemně chápat a používat takovou komunikaci, která je pro druhou stranu pochopitelná a srozumitelná.

Profesionalita a znalost etologie

Odmítáme různá amatérská a laická řešení, využívání různých mýtů o vůdcích smečky proto, že podobná řešení používají a odůvodňují zbytečné násilí. Správné řešení nesmí problém zhoršit nebo způsobit psovi či člověku trauma. Všichni trenéři mají (alespoň) základní certifikaci a dále se vzdělávají.

Jde to i bez nátlaku, trestů, zákazů a korekcí

Pokud psa naučíte, co má dělat a proč to má dělat, tak není potřeba trestat a používat různé donucovací pomůcky, počínaje škrtícím obojkem a konče ranami elektrickým proudem. Donucovací metody a pomůcky jsou ukázkou neschopnosti či neznalosti. Všechno problémové chování lze řešit bez nátlaku.

Hra jako základní kámen výchovy, výcviku (a důvěry)

Psi i vlci si rádi hrají, hrou se učí poznávat svět, hrou se učí znát chování ostatních členů týmu a zvyšuje se tak pocit sounáležitosti. Pomocí her lze dosáhnout skvělých výsledků zábavným způsobem.

Radost ze společné práce
pro psa i člověka

Děláme vše pro to, aby se psi i majitelé při společné práci cítili co nejlépe a v komfortu.

Spolupracujeme s těmito partnery