Popis jednotlivých kurzů

Poslušnost

Pomocí pozitivních metod naučíme pejska základní povely jako je sedni, lehni, vstaň, odložení, chůze na voítku, přivolání, jak si správně hrát…. Bez použití donucovacích prostředků a bez manipulace (sedni – tlakem na zadek, lehni – podražením předních tlapek). Nikdy se u nás nedočkáte křiku, fyzických trestů, vyvěšování psa, cukání s vodítkem, psychické šikany a dalších. Trénink je stavěný tak, aby měl pes v tréninku co nejvíce úspěchů, zvyšuje se tak jeho sebevědomí a samostatnost , chuť do výcviku a posiluje se vzájemný vztah.

Socializace

Začleňení do lidské společnosti. Štěně by se mělo odmalička vyvíjet pozitivně, aby z něho vyrostl sebevědomý a veselý pes.  Socializační fáze je pro štěně důležitá nejen z hlediska poznávání prostředí, které ho obklopuje, ale i proto, aby si osvojilo nevyhnutelné zásady v komunikaci se svými druhy (sourozenci, rodiče). Pejska seznámí se psími kamarády, se zvuky, s péčí (čištění uší, stříhání drápků, s obojkem…), s lidmi (o berlích, v kabátu, s batohem, s autem, s vodou, s chůzí po různých předmětech….

Agility

Agility je psí sport, podobný koňskému parkúru, při kterém pes na pokyny psovoda překonává trasu překážek. Agility mohou dělat všichni psi bez rozdílu velikosti, barvy či pohlaví za předpokladu, že je pes zdravý a není nijak omezen v pohybu. Agility je sport, ve kterém dochází k častým změnám směru, a proto je od psovoda i psa vyžadována rychlá akce. Hlavím cílem agility je dosáhnout lepší spolupráce, komunikace a důvěry mezi člověkem a psem za rychlého překonávání překážek.

Obedience

Obedience neboli vyšší škola poslušnosti je psí sport, jehož cílem je naučit psa radostně a zároveň přesně spolupracovat s majitelem. Zvláštní důraz je kladen na vzájemný vztah mezi člověkem a psem. Při obedienci jsou zohledněny fyzické predispozice psa. Tým vykonává 10 různých cviků podle úrovně obtížnosti. Obedience je vhodná pro všechna plemena psů i křížence bez věkového omezení.

Dogdancing

Dogdancing neboli tanec se psem je psí sport, ve kterém jsou cviky a triky psa doprovázeny hudbou. Psi mohou dělat otočky, slalom mezi nohama, couvat, panáčkovat, uklánět se, kývat hlavou, chodit po zadních nohách, dělat mrtvého, skákat přes ruce a nohy, obcovávat člověka, chodit okolo rekvizit, plazit se a spoustu dalšího. Při učení se jednotlivých triků dochází k prohloubení vztahu mezi člověkem a psem. Dogdancingu se mohou věnovat všechna plemena psů i kříženci bez omezení věku.

Shaping

Shaping, česky jej můžeme nazvat tvarováním nebo utvářením, znamená, že vezmete problém, se kterým se pes potýká, případně cvik, který ho chcete naučit nebo jej vypilovat, rozdělíte ho na malé kousky, a psa postupně učíte danou věc. Za každý posun kupředu psa odměníte, čímž se postupně propracujete k tomu, že dosáhnete svého cíle. A díky odměnám s každým posunem, kterého pes dosáhne, bude tato forma výcviku bavit také jeho.

Dobré psí triky

Dobré psí triky vás naučí kombinací pozitivních metod (navádění, zchycení, tvarování i nápodoba) spoustu psích kousků. Na výběr máte bezmála z 60 různých triků, kterými můžete ohromovat své kamarády, rodinu, nebo svého barmana.
Cílem je vhodně zkombinovat jednotlivé techniky, aby bylo učení nového kousku co nejjednodušší pro psa i páníčka. Zažijete spoustu zábavy nejen při učení a sestavování tréninkového plánu.

Dobrý psí čumák

Kurz určený pro zájemce o pachové práce.
Teoreticky se seznámíte s tím, jak psi pracují s číchem, poznáte několik pachových sportů a aktivit, které vašeho psa potrénují v čichání.
Prakticky si vyzkoušíte vyhledávání pachů v různých terénech, označování předmětu (vzorku), hry rozvíjející práci psího nosu.
Nesmíme zapomenout na fakt, že pro psy je čuchání přirozenou aktivitou, která uklidňuje, učí soustředění na práci a to i v rušném prostředí. Tento kurz vám poodhalí pro vás jednoduchý způsob jak psa zaměstnat a unavit a zároveň rozvíjet vaši spolupráci.
Na své si přijdou ti, kteří chtějí začít s některým z pachových sportů a neví jak na to, ti, kteří mají aktivního psa a hledají pro něj zklidňující zábavu i ti, kteří jen chtějí vyzkoušet něco dalšího, nového.
Na tento kurz budou navazovat další specializované kurzy pachových prací pro zájemce o rozšíření jednotlivých témat.

Dobré psí hry

Dobré psí hry otevíráme všem psím puberťákům a nejen jim. Pomocí speciálně vyvinutých psích her posílíte sebekontrolu svého psího parťáka, zlepšíte přivolání, vyřešíte některé psí zlozvyky a hlavně upevníte váš vzájemný vztah.
Tyto hry jsou vhodné opravdu pro každého psa, ale zvláště bych je doporučila psím puberťákům, kteří mají v určitém okamžiku svého života tendenci zapomínat i jak se jmenují. A také psím výtržníkům, kterým při správném vedení doslova převrátí svět naruby a dovolí zase aspoň na chvíli být spokojení v lidsko-psím světě, který je občas pěkně potrápí.
Nemalý přínos mají i pro psí seniory, kteří již mají určitá omezení, ale přesto mají chuť si život užívat a připomenout si, co pro sebe se svým lidským parťákem vzájemně znamenají.

Pro děti a jejich kamrády

Budeme se věnovat výcviku poslušnosti, na základě pozitivních metod. Děti se dozví, jak mají správně psa naučit nové povely – sedni, lehni, chůze u nohy, přivolání, dlouhodobé odložení…….  S pejskem si vyzkouší pár překážek, hlavolamy a novou metodu Dělej to po mě. Naučí se pár triků, které se dají využít při dogdancing

Dělej to po mě

Napodobování. Zábavná výcviková metoda, která změní Váš pohled na výcvik a posílí vztah mezi vámi a vaším psem. Psi dovedou odpozorovat, napodobit a zapamatovat si chování člověka. Vysvětlíme si jak na to a naučíme se pár triků.

Kurzy pro vystavovatele

Kurzy pro štěňata

Řešení problémového chování

Ošetření Dornovou metodou