Dobrá psí škola Pelhřimov - Červená Řečice

Kraj Vysočina

Ing. Marie Klůsová

+420 777 232 881
marie.klusova@dobrapsiskola.cz

webová adresa chovatelské stanice

Facebooková skupina >>

Certifikáty:

Školka pro štěňata, práce s motivací, socializace, základní poslušnost, dogdancing. záchranařina a nosework

Dovednosti:

poslušnost, socializace a řešení problémového chování, stopy, záchranařina (vyhledání osob v sutině a v ploše), nosework, kurzy pro vystavovatele, příprava na OVVR.

Jazyky:

Česky

Kde cvičíme:

Červená Řečice 44 – 49.5141883N, 15.1776264E

Máte dotaz nebo chcete kontaktovat
Dobrou psí školu Pelhřimov – Červená Řečice?

O trenérovi:

V roce 2003 jsem si pořídila svého prvního psa, zlatého retrívra Rona, který byl mým velkým průvodcem ve světě psů. Vždy jsme cvičili pozitivními metodami a přineslo nám to mnoho společných zážitků. Mezi naše největší úspěchy patří složené kynologické atestační zkoušky v plošném vyhledání pořádané MV – generální ředitelství HZS ČR. V jeho deseti letech jsme získali cenu za nejlepší práci v sutině na závodě SEARCH PATROL 2013 a třetí místo v kategorii sutin. Složili jsme zkoušky: ZZZ, ZLP1, ZZP1, ZZP2, ZZP-N, ZVP1, ZTV1, ZTV2, RH-E, RH-TA, a ZPV-A (podle řádu SDH), ZOP, ZPU 1. Zúčastnili se několika závodů podle ZZP 3 a výběrového závodu na Mistrovství IZS. Dneska už si užívá zaslouženého důchodu, klidu na gauči, ale občas mě přemluví a uděláme si přímáčka. Jeho místo ve výcviku přebrala fenka “tollera” Buffy z Budkovky s kterou prožíváme spoustu dobrodružství ve výcviku, oproti

Roníkovy je to drak s neuvěřitelnou chutí do práce. Máme za sebou už první velký závod SEARCH AND RESCUE 2017, kde jsme s Věrou a “Kukim” obsadili krásné 7. místo. V roce 2018 jsme se zúčastni výběrového závodu na Mistrovství republiky záchranných psů složek IZS a obsadili 3. místo jak v katagorii sutin, tak i ploch.  Složili jsme několik záchranářských zkoušek ZZZ, ZZP1, ZZP2, ZTV1, ZTV2, RH-TE, RH-TA, RH-TB, RH-FL A, RH-FL B, noseworkové zkoušky NW-NZ, NW-UZ, NW-WZ, NW-U1, NW-N1 a zkoušku OVVR (vlohové zkoušky retrívrů). Pokud-li nám bude štěstí přát, získáme letos ještě další zkoušky a neocenitelné zkušenosti. Každá zkouška a závod je pro nás výzva a něco nového.

S mými čtyřnohými parťáky jsme zažili spoustu legrace, dobrodružství a absolvovali mnoho kurzů, nejen o výcviku vyhledání v sutině, v ploše, ale i o stopách, vodních prací a lavin. Také kurz první pomoci a výcvik slaňování. Doufám, že mi moje zkušenosti a zážitky pomohou Vám být průvodcem ve světě psů, aby naši čtyřnohý kamarádi byli šťastní a spokojení.
Vlastním chovatelskou stanici z Budkovky a chovám plemeno Nova scotia duck toller retriever. Buffy jsem úspěšně dovedla k chovnosti a na výstavě jsme získali titul CAC. V současnosti naše chovatelská stanice očekává čtvrtý vrh štěňat.

Kurzy:

Pestré výcvikové víkendy, Víkendy pro psí záchranáře, Noseworkový letní tábor, Intenzivky NW s Klárou hlubockou, Intenzivky OB se Sašou Křivohlavou a Intenzivky DogPulleru s Josefem Skrejvalem.

  • poslušnost
  • dovednost (překážky)
  • socializace a řešení problémového chování
  • stopy
  • záchranařina (vyhledání osob v sutině a v ploše)
  • instruktor Noseworku
  • kroužek pro děti – Mladý psovod
  • kurzy pro vystavovatele
  • příprava na OVVR
  • certifikace dogdancingu