Dobrá psí škola Praha 4 a Praha 14

Jazyky:

Česky, Anglicky

Praha 4 Kunratický les + Praha 14 Černý Most

Dobrou psí školu Praha 4 a Praha 14?

Ahoj, jmenuji se Linda a v květnu 2022 se mi po téměř 30 letech splnil můj životní sen. Přivezla jsem si z chovné stanice malé vyjukané shibátko jménem Jin´Ichiro. O shibách se říká, že mají kočičí povahu, že jsou velice nezávislé a téměř se nedají vycvičit. Ano, je to pravda, ale jen částečně. Na shiby včetně té mojí se totiž musí jinak – nejen že ji musíte vždy přechytračit, jinak ona přechytračí vás, a zároveň musíte neustále přicházet s něčím novým, čím můžete zaujmout, protože trénink založený na rutině na shibu nikdy nefunguje. Zároveň je potřeba se při práci shibou obrnit nekonečnou trpělivostí a pevnými nervy.

Díky práci s Ichim jsem získala zkušenost s celou řadou aktivit, jako je trénink základní poslušnosti, nácvik jednoduchých triků, práce s hlavolamy, výstava, shaping, canicross, základní úroveň rally obedience a lehce koketujeme i s dogfrisbee. Doufám, že naše dosavadní práce je důkazem, že se shiba (aspoň částečně) vycvičit dá. Kromě toho jsem se prací se svým psem naučila trpělivosti a práci se svými emocemi. Také jsem pochopila, jaký vliv mají na fungování psa aktuální nálada a pocity majitele.

Nicméně za daleko důležitější než všechny psí triky na světě považuji budování harmonického vztahu mezi psem a jeho člověkem, proto nabízím tréninky založené primárně na aktivitách, které tento vztah posilují. Zároveň se snažím, aby cvičení se mnou byla škola hrou, která bude bavit psy i jejich páníčky. Také během tréninku také kladu důraz na čtení a interpretaci psích komunikačních signálů, jejichž porozumění je klíčové pro budování vztahu se psem, avšak bohužel stále často opomíjené.

Jelikož nikdo učený z nebe nespadl, snažím se neustále vzdělávat všemi možnými způsoby, hlavně četbou tematické literatury nebo pozorováním práce zkušenějších trenérů. Nejraději se však učím pozorováním ostatních psů a jejich majitelů ať už na lekcích nebo „v terénu“ na procházkách.

Chtěla bych pomáhat všem majitelům čtyřnohých nejlepších přátel budovat vztah založený na vzájemné důvěře a respektu. Aktuálně mě můžete zastihnout hlavně v Praze 4, na Praze 14 můžu být k dispozici zatím pouze po dohodě o víkendech. Těším se na Vás, budu ráda, když se ozvete.