Dobrá psí škola Úvaly a Praha - Chodov

Jitka.prochazkova1985@gmail.com

Facebooková skupina >>

Úvaly a Praha – Chodov

Dobrou psí školu Úvaly a Praha – Chodov?

Ahoj, jmenuji se Jitka Procházková a láska ke zvířatům mě provází už od narození. Díky mé babičce žijící ve Staré Pace jsem vyrůstala v prostředí plném různých zvířecích přátel, od pejsků, koček, papoušků až po králíky a slepice. Prázdniny jsme jako dítě trávila také u mamčiny sestřenice v Přerově nad Labem, která se zabývala chovem basetů. Měla jsem tak možnost podílet se na péči o její smečku a získávat zkušenosti v oblasti chovu a péče o psy.

První zvíře, které jsme si domu pořídili, byla kočička, ale zanedlouho poté jsem dostala svolení a přivítali jsme doma i našeho prvního pejska, anglického kokršpaněla Montyho. Monty byl mým prvním psím kámošem, kterého jsem měla možnost vychovávat a trénovat. Prožili jsme spolu nespočet nezapomenutelných krásných chvil. Monty mi ukázal, jak silné pouto se mezi psem a člověkem může vytvořit.

V roce 2011 nám pak vstoupil do života další pejsek, Arnie, trpasličí pinč, neuvěřitelně houževnatý, temperamentní, zvědavý, nebojácný a také velmi přátelský a empatický pes, který si velmi rychle získal srdce všech členů rodiny a stal se mou největší psí láskou.

Přestože se můj studentský a profesní život mezitím ubíral jiným směrem, vždy jsem v sobě cítila potlačenou touhu pracovat se zvířaty. Studovala jsem na České zemědělské univerzitě, což mi přineslo široký záběr znalostí v oblasti zemědělství a hospodářství a následně i otevřelo dveře k profesionální kariéře v této sféře. Od roku 2009 působím ve Státním zemědělském intervenčním fondu, kde zastávám pozici vedoucího oddělení řízené dokumentace. Práce ve Fondu mi pomohla získat nové znalosti a přinesla mi bohaté zkušenosti v oblasti fungování státní správy, řízení průřezových projektů Fondu, administrace evropských dotací, procesního modelování pracovních postupů zaměstnanců, ale také v oblasti komunikace a vedení lidí. Věřím, že vše, co nám přijde do života má nějaký hlubší smysl a já jsem za vše, co jsem se zde doposud naučila vděčná.

V průběhu posledních let jsem se zúčastnila několika akcí a přednášek zaměřených na výcvik psů pozitivním přístupem, psí komunikaci, příčiny problémového chování psů atd. a ověřovala jsem si tak své počínání při výchově mých pejsků. Filosofie pozitivního psího výcviku v pojetí Pavla Bradáče mi byla blízká a jeho pojetí psího světa se mnou velmi rezonovalo. Vnitřní touha prohlubovat své dosavadní znalosti psího chování a pozitivních metod výcviku, které vedou k budování vzájemné důvěry mezi pánem a jeho psem mě dovedla až k účasti na ročním kurzu pro psí trenéry, který Pavel pořádá s cílem rozšířit filosofii pozitivního přístupu k výchově a výcviku psů mezi co nejvíce pejskařů a eliminovat tak používání nátlakových způsobů výcviku, které jsou dodnes praktikovány na mnoha cvičácích. Tento kurz mi dopomohl k získání komplexních informací o životě psa a díky nespočtu praktických nácviků také k osvojení si dovedností při práci se psy. S Arniem jsme kurz absolvovali v jeho 12 letech a pokrok, kterého v tréninku dosáhl svědčí o tom, že nikdy není pozdě začít.

Mým hlavním záměrem je nyní pomoci lidem lépe pochopit chování čtyřnohého kámoše a jeho potřeby a díky tomu s ním vybudovat vztah postavený na vzájemné důvěře a respektu. V rámci výcviku pod záštitou Dobré psí školy využíváme techniky, které jsou založeny na pozitivním posilování a odměňování, bez jakéhokoliv nátlaku či trestů. Věřím, že pozitivním výcvikem můžeme společně dosáhnout nejen žádoucího chování pejska, ale také silného pouta mezi Vámi a Vaším psem.

Ráda Vám poskytnu skupinové i individuální lekce výcviku, poradenství a podporu ve všech aspektech péče o psa. Každá lekce by měla být pro Vás i Vašeho pejska především zábavou a já se budu snažit, abyste si společně strávený čas užili a odcházeli s dobrým pocitem z pokroku, kterého jsme společně dosáhli.

Těším se na setkání s Vámi a Vaším pejskem.

Kurzy:

• Socializace
  • Základní poslušnost
  • Speciální hry pro výchovu psa s různým zaměřením
  • Problémové chování psů